Portekiz Transit Vize

Portekiz Transit Vize

Portekiz Konsolosluğu, Portekiz Transit Vize Başvuruları İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

  1. Portekiz vize başvuru formu
  2. Pasaport
  3. 2 adet biometrik fotoğraf
  4. Vize talep dilekçesi
  5. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
  6. Kimlik fotokopisi
  7. Uçak bileti
  8. Seyahat sağlık sigortası

Portekiz Transit Vize ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Portekiz transit vize istiyor mu?

Portekiz üzerinden başka bir ülkeye gerçekleşecek transit seyahatlerde, havalimanından çıkılmadığı ve gidilecek yer başka Schengen ülkesi olmadığı sürece transit vize almaya gerek olmayıp bunun dışındaki seyahatlerde Portekiz transit vize istemektedir. Konu hakkındaki güncel bilgi için Macaristan İstanbul Başkonsolosuğu ya da Portekiz Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçiniz.

Portekiz transit vizesi kaç günde çıkar?

Portekiz transit vizesi için işlemler ortalama 15 iş günü sürmektedir. Fakat konsolosluğun yoğun olması veya vize işlemleri sırasında ek evrak istemesi gibi farklı bir durum olursa vize çıkış süresi uzayabilmektedir.

Portekiz transit vizesi için pasaportla ilgili hangi özellikler istenmektedir?

Portekiz transit vize için pasaportta en as 2 adet boş vize sayfası olmalı, seyahat sonrası en az 3 ay geçerlilik süresine sahip olmalı, 10 seneden eski olmamalıdır.

Portekiz transit vize için başvuru formu doldurmam gerekli midir?

Evet, Portekiz transit vize için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş başvuru sahibinin imzasını içeren başvuru formu gereklidir.

Portekiz transit vize için gerekli fotoğraf özellikleri nedir?

Portekiz transit vize için son 6 aydan eski olmayan, önden çekilmiş, alın ve kulaklar da dahil yüzü kapatmayan, 35x45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf talep edilmektedir.

Portekiz Schengen bölgesine girmekte midir?

Portekiz Schengen bölgesine girmektedir. Schengen ülkesinin oturma iziniz veya vizesi varsa bulunduğunuz Schengen ülkesinden Portekiz'e vize almadan gidebilirsiniz. Ancak, seyahatinizde pasaportunuz ve varsa oturum kartınız da yanınızda olmalıdır.

Araba ile Portekiz e gitmem durumuda transit vize için farklı evrak getirmeli miyim?

Araba ile Portekiz e seyahat edecek kişiler kendi ehliyetlerini, araç ruhsatını, yeşil sigortayı, araç kendilerinin değilse aracın sahibinden kullanım haklarının kendilerinde olduğunu gösteren noter vekaleti, seyahat planını belirten dilekçe getirmelidir. İlgili konuya dair bilgiyi teyit etmek için Portekiz Ankara Büyükelçiliği veya Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçiniz.

Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Knightsp.com a ait görünüyor. Portekiz Konsolosluğu nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

portekizkonsoloslugu.com web sitesinde yer alan bilgiler resmi olmayıp konsolosluk veya büyükelçiliğin resmi web sitesi ile bir ilgisi yoktur. Bu web sitesi insanlarar yaralı olması içi hazırlamış olup vize çalışanlarının yaşadıklarına göre hazırlanan bilgiler bulundurmaktadır. Knight SP ise Google optimizasyonu tekniklerinden faydalanarak çeşitli alan adları edinen bir şirket olup bu internet alanlarda yayınladığı bilgilerle turizm, danışmanlık gibi çeşitli sektörlerde yer alan şirketlere reklam sağlayarak stratejik partnerlik gerçekleştirmektedir. Ziyaret ettiğiniz bu sitede hatalı bilgiler fark ederseniz bunların güncellenmesi ve bildirimi için lütfen info@knightsp.com adresine yazınız.

Portekiz transit vize ücreti nedir?

Portekiz transit vize ücreti başvuru tarihine ve başvuru şekline göre değişmektedir. Ekspres vize işlemleri için normal başvuru ücretine ek ücret talep edilmektedir. Ücretler her zaman aynı olmayp belirli zamanlarda güncellenebilmektedir. Portekiz transit vize ücretleri hakkında güncel bilgi için başvuru zamanınıza yakın bir tarihte bilgi alınması önerilmektedir.

Portekiz transit vize için seyahat sağlık sigortası gerekiyor mu?

Evet, seyahat sağlık sigortası Portekiz transit vize için gereklidir. Seyahat sağlık sigortası, tüm seyahat süresini kapsamalı, hem transit hem de ikamet süresini içermeli, tüm Schengen alanını kapsamalı ve 30.000 Euro teminat değerinde olmalıdır.